Alışveriş sepetiniz boş!

Taktığınız Takılar İştahınızı Nasıl Etkiler?

Doğanın gizemli madenleri ve doğal taşlar, hayatın pek çok alanında insan üzerinde şaşırtıcı etkiler gösterir. Mesela, daha güzel görünmek için taktığınız altın bir takının iştahınızı yönettiğini biliyor muydunuz? Peki, ya Beril taşının ishal veya kabızlık sorununa iyi geldiğini?

İşte, iştah üzerinde mucizevi etkiler gösteren madenler ve doğal taşlar: Altın, gümüş, safir, beril, firuze, pembe kuvars, turkuaz, akik... 

Hangisi, nasıl bir etkiye sahip kısmına geçmeden önce küçük bir hatırlatma, taktığınız takının etkisini en iyi şekilde hissetmek için;

      > Takıyı, teninize yakın tutun, teması engellemeyin.

      > Taktığınız takıyı düzenli olarak temizleyin ki enerjisi yenilensin ve etki gücü artsın.

Peki, hangisi nasıl bir etkiye sahip?

Altın:

Altın madeni, çeşitli faydalarının yanı sıra yemek bozuklukları üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir. Çünkü altın takılar, yemek alışkanlığını dengeler. İştahınız fazlaysa veya tam tersine, iştahsızsanız yani yeme bozuklukları yaşıyorsunuz, bu rahatsızlığı taktığınız altın takılar sayesinde kontrol altına alabilirsiniz.

Gümüş:

Gümüş metali özellikle vücut sıvıları üzerinde etkilidir. Her bir salgı bezinin salgı üretimi üzerinde dengeleyici etki yapar, midenin aşırı asit salgısını önler ve iştahı dengeler. Taktığınız gümüş takılar hem aşırı iştah hem de iştahsızlık sorununda, dengeleyici bir rol oynar.

Safir:

Safir, mide ve bağırsak sıvıları üzerinde etkiye sahiptir. Taktığınız safir takılar, mide ve bağırsak sıvılarını etkileyerek, iştahsızlık veya aşırı iştah sorunlarını dengeler. Sindirim dolayısıyla oluşan ağız kokusuna karşı da etkileyici bir çözümdür.

Beril:

Beril taşı, özellikle seyahatlerde oluşan ishal veya kabızlıkta etkili bir taştır. Ama bu sefer Beril taşının suyundan bahsediyoruz. İçme suyunda Beril taşını 24 saat bekletin. Akşamları yemekten önce, bir bardak beril suyu içmeniz, ishal veya kabızlık sorununuzu çözer. 

firuze

Firuze:

Firuze taşı, hem aşırı yeme hem de iştahsızlık gibi yeme bozukluklarında faydalıdır. Troid bezi üzerinde etkili olan firuze taşlı takıları, boğaza yakın takmak, etkisini artırır.

pembe kuvars

Pembe Kuvars:

İştahı dengeleyen bir diğer taş da Pembe Kuvars’tır. Pembe Kuvars taşlı takılar takmak, iştahı yönetir. Hazırlanan suyundan her sabah aç karnına bir bardak içmek, etkisini daha da arttırır.

turkuaz

Turkuaz:

İştahı yöneten taşlar arasında Turkuaz da yer alır. Taktığınız Turkuaz taşlı takılar, aşırı iştahı engeller, iştahsızlık sorunu olanların ise iştahını açar.

akik

Akik:

Akik taşlı takılar, fazla yeme alışkanlığını dizginler, iştah kontrolünde sıkıntı çekenlere yardımcı olur. Akik, mide ile ilgili hazım güçlüğü çekenlere önerilen bir doğal taştır.


 

 

 

İlgili ürünler: