Alışveriş sepetiniz boş!

Sevgililer Günü Hediyesi Alırken Dikkat!

14 Şubat Sevgililer Günü hediyelerini son günlere bırakanlar, hediye heyecanınız hayal kırıklığına dönüşmesin! Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde bunlara dikkat…

14 Şubat Sevgililer Günü’ne sayılı günler kaldı… Ve elbette herkesi saran hediye telaşı da şu günlerde zirveye yaklaştı. Her ne kadar hızlı davranıp hediyelerini günler öncesinden alıp o günün planını çoktan yapanlar olsa da, biliyoruz ki çoğu sevgili şu dakikalarda hala hediye arıyor;)

Ancak bu telaşlı anlarda hızlıca yapılan hediye seçimleri, “bir şey bulamadım” kaygısıyla, “kötünün iyisi” olarak tercih edilecek hediyeler Sevgililer Gününüzü kabusa da dönüştürebilir. Bu nedenle, sevgililer için bazı mühim sorular eşliğinde birkaç hatırlatmamız var.

                                        sevgililer günü hediyesi

Bu Ürün Sahte Olabilir mi? Online alışverişlerde en sık karşılaşılan sorunlardan biri şüphesiz, orijinal fiyatına satılan sahte ürünler. Orijinali ile sahtesini ayırma konusunda kendinize yeterince güvenmiyorsanız, bu özel günün hediye seçiminde böyle bir riske girmemekte fayda var.

Bu Site Güvenilir mi? İlk kez karşınıza çıkan ve size güven vermeyen internet sitelerini hızlıca elemeniz yerinde bir tercih olacaktır. Zira bu tür alışveriş noktalarından alacağınız ürünlerin sorunlu olma ihtimali oldukça yüksektir. Daha sonra bu sitelerde sorunla ilgili bir muhatap bulmak veya ürünü iade etmek bir hayale dönüşebilir…

Neye Dikkat Etmeliyim? İnternetten alışveriş yaparken öncelikle, alışveriş yapacağınız online mağazanın iletişim adreslerini, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda ulaşabileceğiniz adres ve numaraları kontrol etmekte fayda var. Eğer bu bilgiler açık ve net olarak sitede yer almıyorsa, hemen uzaklaşmanızı tavsiye ederiz ;)

Fiyat Bilgilendirmesi Doğru mu? Satın alacağınız ürünün fiyatı ile ilgili bilgilendirmelerin açık ve soru işareti bırakmayacak şekilde düzenlenmiş olması önemli bir nokta. Zira tam alışverişi tamamlarken karşınıza çıkacak ekstra fiyatlandırmalar, tam da zor durumdayken size dayatılan ekstra maliyetler sıkıntılı bir alışverişe neden olabilir.

İade Şansı Var Mı? Her ne kadar Sevgililer Günü hediyesini iade etme ihtimali kimseyi mutlu etmese de bu ihtimal maalesef her zaman var. Bu nedenle, ürünü bir nedenle iade etmek zorunda kalma ihtimalini akılda tutmakta fayda var. Bu nedenle, bu konuda yapılan bilgilendirmeleri dikkatlice okumanızı, iade hakkı tanıyan internet sitelerinden alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.