Alışveriş sepetiniz boş!

Pembe Altın: Romantik Bir Işıltı

Yüzyıllardır kadınla özdeşleşen “pembe”, kadın dünyasında altın çağını yaşıyor! Dünya takı modasına romantik ve hızlı bir giriş yapan pembe altın takılar, son yılların en çok tercih edilen modelleri arasında ilk sırayı alıyor.

Pembe Altın Nedir?

Kendine özgü ışıltısı ve parlaklığı ile kadın tenine bambaşka bir güzellik katan pembe altın takılar, aslında tüm dünyada “rose gold” olarak biliniyor. Sarı altın ve bakırın karışımı ile elde edilen bu özel altına, zaman zaman kırmızı altın da deniyor. Bir dönem, “Rus Altını” olarak anılıyor (ilk olarak Rusya’da popülerleştiği için) ancak bu isim zaman içerisinde unutuluyor. Günümüze kadar çeşitli isimlerle ünlenmiş olsa da kadına kattığı özgün ışıltı hiç değişmiyor…

Pembe Altın Takılar Taze Aşkların Romantik Sembolü

Takıseverler için adeta bir gül güzelliği taşıyan ve kadının bedenini zarif bir güzellik ile süsleyen pembe altın; saatten kolyeye, bileklikten küpeye, yüzükten hızmaya, tektaştan tria yüzüklere kadar hemen her tür takıda karşımıza çıkıyor. Özellikle de pırıltısı yüksek ışıl ışıl pembe altın yüzükler, kadınların gönlünü fethediyor.

Neden Pembe Altın Alayım?

Tüm bunların yanında pembe altın, altın takılarda geleneksel renklerden sıkılan kadınlar için farklı ve yepyeni bir alternatif. Ve elbette takı modasında adeta fırtına gibi esen, bir anda tüm kadınların ilk tercihi haline gelen pembe altın takıların uygun fiyatlarını da unutmamak gerekiyor.