Alışveriş sepetiniz boş!

Ofiste Hangi Takılar Takılır, Hangileri Takılmaz?

İşe giderken nasıl takılar takmalı? Hangi takılardan uzak durmalı? Ofiste sizi hem şık hem de bakımlı gösterecek takılar hangileri? Çalışan kadınlar için mini rehber…

         ofis modası

Çalışan kadın, hemen her gün kendine aynı soruyu sorar: “bugün ne giysem?” Giyilecek kıyafete, saçın şekline, ayakkabılara karar verildikten sonra akla gelecek diğer soru da bellidir; “bugün ne taksam?”

Bu sorunun yanıtı diğeri kadar da kolay değildir. Zira çalışan kadınlar iyi bilirler ki; ofis modası diye bir şey vardır ve hemen herkes bu modaya bir şekilde uyum sağlar. Giysilerini buna göre seçer, ayakkabı ve saç tercihlerinde bu modanın izleri vardır. Elbette takılarda da…

İşte, günümüz ofis modasının “in ve out”ları:

İşe giderken bu takılardan uzak durmalı

Öncelikle, çalışan kadının işe giderken uzak durması gereken takılardan başlayalım.

Büyük Altın Setler: Genel olarak düğünlerde veya özel davetlerde takılan büyük altın setler, ofis için çok ağır takılardır. Kadınlara, düğüne gidiyormuş gibi, aşırı süslü görüntüsü katarlar. Kaçınmakta fayda var…

Sahte Küpeler: Küpeler, kolyelerden sonra en görünür takılardır. İmitasyon takılar, ne kadar renkli ya da tatlı görünürse görünsün, orijinal olmadığı kolayca fark edilir. Üstelik, kulakta iz ve yaraya neden olabilir. Uzak durulması, yerinde bir tercihtir.

Deri Bileklikler: Daha spor ve gündelik bir tarzı olan deri bileklikler, hafta sonu gezmesine gidiyor gibi bir hava yaratabilir. Klasik giysiler ve topuklu ayakkabılarla uyumunu, tartışmaya açmıyoruz bile…

Fantazi Büyük Altın Yüzükler: Özellikle, adeta birer tasarım harikası olan ve gösterişiyle her şeyi gölgede bırakan çok iri fantazi altın yüzükler, yoğun ve koşuşturmalı ofis ortamında pek konforlu sayılmaz. Üstelik bu tür yüzükler çoğunlukla parmaktan çıkartılır ve öyle çalışılır. Gördüğünüz gibi, bir manası kalmadı :))

Çok Büyük Halka Küpeler: Sade şıklığın öne çıktığı günümüzde, çok büyük halka küpeler; özellikle ofis ortamında çalışan insanları rüküş gibi gösterebilir. Halka küpenin boyunu seçerken dikkatli olmanızı öneririz.

Peki ofiste ne takılsa güzel olur?

Saat: Saat, hem işlevsel bir aksesuar hem de şık bir takı. Tarza göre değişse de, ofis için daha minik saatler tercih edilebilir. Çok öne çıkmayan ancak göründüğünde de dikkatleri üzerine çeken bir model, sandığınızdan çok daha güzel olabilir…

İnciler: İnci her daim güzeldir ve kadına özel bir güzellik katar. Elbiseler, etekler, kumaş pantolonlar ve topuklular inciyle adeta iki kat zarafet kazanır. Bu yüzden, her ofis çalışanında en az bir tane inci olması hiç de fena fikir değildir:))

Taşlı Bileklik: Bilekleri daha zarif ve renkli gösteren incelikli tasarımlar, ofis modasının da göz bebeğidir. Özellikle günümüzde, sonsuzluk işaretli, melekli, Vav simgesi taşıyan ya da uğur böcekli bilekliklerin taşlarla süslenmiş modelleri oldukça popüler.

Altın Kolye: Altın, yüzyıllardır değerlidir.  Kıymetini hiç yitirmez. Hem ışıltısı, hem değeri hem de şıklığıyla zarafetinizi tamamlayacak güçlü bir takıdır altın kolye. Özellikle ucunda moda figürler olan ya da rengarenk taşlarla süslenmiş altın kolyeler, size tatlı bir ışıltı katar.

Pırlanta Yüzük: Sadece ofis modasının değil, günümüz modasının vazgeçilmezi haline gelmiştir. İster tektaş, ister tria ister tamtur olsun, pırlanta yüzüğün çalışan kadına kattığı ışıltı çok az takıda bulunabilir.

Elmas Kesim Küpe: Takıda, elmas kesimi artık bir klasiktir. Adeta bir papatyayı andıran elmas kesim küpeler, klasik giyimin en zarif tamamlayıcılarından biridir. Özellikle toplantı günlerinde veya özel misafir görüşmelerinde takılması hoş bir etki bırakabilir.

Biliriz ki; güzellik, detaylarda gizlidir. 2014 ofis takı modasında küçük önerilerimiz, işinize çok yarayacak. Hem iş hem özel hayatınızda, hep “en şık” olmanızı dileriz!:-)