Alışveriş sepetiniz boş!

Nisan Ayının Doğum Taşı

Nisan ayında doğanların uğurlu taşı hangisi? Hangi değerli taş Nisan doğumlularla daha uyumlu? İşte 1-30 Nisan arasında doğanlara şans getiren kıymetli taş…

Baharın geldiğini iyiden iyiye anladığımız ve tüm aylar içerisinde özel bir yeri olan Nisan, bu ay içerisinde doğanlar için şüphesiz çok daha kıymetli. Hem bahar çiçekleri, hem ılık esintileri ve hem de doğanın en güzel kıpırdanışlarıyla adından söz ettiren Nisan ayı, doğum taşı ile de oldukça özel kabul ediliyor. Çünkü…

Nisan Ayının Doğum Taşı Elmas

nisan ayının doğum taşı

Çünkü, 1-30 Nisan tarihleri arasında doğanlar ile en uyumlu kabul edilen kıymetli taş, değerli taşların da kraliçesi sayılan Elmas. Değerli taşların en kıymetli ve güçlüsü olarak bilinen, başka hiçbir taş tarafından kesilemeyen ve ışıltısıyla tüm diğer taşları kıskandıran Elmas, Nisan ayında doğan kişilere şans getiren özel bir taş.

Güven, sadakat ve özveriyi temsil eden Elmas; inanç, aşk, masumiyet, güzellik, berraklık ve saflığı da sembolize diyor.  Pembe, yeşil, sarı, mavi, turuncu, kırmızı, mor, kahverengi, siyah, şampanya gibi birçok renk tonunu da içinde barındırıyor. Işıkla buluştuğunda muhteşem pırıltılar saçıyor ve bu özellikleriyle de kadınların favorisi oluyor.  Nisan ayında doğan kişiler de renkli karakterler olarak görülüyor.  

Bunun yanında elmasın, Nisan ayında doğan kişiler üzerinde yaratıcılığı arttıran bir etki gösterdiğine ve stresi azalttığına inanılıyor.

 

Bunlar da ilgini çekebilir: