Alışveriş sepetiniz boş!

Kol Düğmesi Nasıl Takılır?

Erkek şıklığının en zarif aksesuarlarından biri olan kol düğmesi nasıl takılır? Kol düğmeleri ne tür gömleklerle kullanılır? Modern beylerin şıklığına şıklık katacak kol düğmeleri ile ilgili şahane ipuçları…

Bugün hala erkekler için en prestijli aksesuarlardan biri olan kol düğmeleri, çoğunlukla orta yaşlı beylerin favorisi olsa da gençler tarafından da çokça tercih ediliyor. Özellikle mezuniyet törenleri ya da yakın arkadaş düğünlerinde genç beyler kol düğmeleri olmadan arzı endam etmiyor. Düğün ve nişanların asıl kahramanları olan damat adayları da, şık smokinlerini kol düğmeleri ile süslemeye özen gösteriyor.

kol düğmesi nasıl takılırKol Düğmesi Nasıl Takılır?

Takması, kullanması ve üzerinde taşıması sıradan bir düğmeye göre biraz daha özen isteyen kol düğmesi, öncelikle uygun bir gömlekle kullanılmalı. Çünkü her gömleğe kol düğmesi takılamıyor. Yani manşetleri, kol düğmesi takmaya uygun bir gömlek tercih edilmeli. Ardından, gömleğin iki ucu kol düğmesi ile tutturulmalı. Aksesuarın ön yüzü, kolun dış tarafından görülebilecek şekilde iliklere yerleştirilmeli. Yerleştirme esnasında da, kilit kısmı (çıkarılabilen bir ayrı bir parça var ise çıkarılmış olmalı, yaylı bir kilit ise düz konuma getirilmeli) ilikten geçirilebilecek şekle getirilmeli. Ardından, gömleğin ikinci ucu da geçirilerek kilitlenmeli. Kilit kısmı, kolun iç yüzüne gelmeli.


harfli kol düğmesi
Kol Düğmesi Özeldir…

Kol düğmesi takmak eski bir gelenek. Yüzyıllar öncesinde keşfedilen ve hatta bir dönem soyluluğun, zenginliğin ve gösterişin simgesi olan kol düğmeleri, artık elbette bu anlamlara gelmiyor. Ancak yine de özel günlere, törenlere saklanan kol düğmeleri, hem fark yaratan hem de şıklığın yanı sıra prestij katan bir aksesuar olarak öne çıkıyor. Her ne kadar minik ve sade bir aksesuar olsa da, tarzınıza uygun bir kol düğmesi benzersiz bir fark yaratıyor.

Takıfoni’de yer alan Kol Düğmesiharfli kol düğmesi, 925 ayar gümüş kol düğmesi ve çelik kol düğmesi) seçenekleri için tıklayınız.