Alışveriş sepetiniz boş!

Kadınlar Neden Takı Takar?

Aslında bu sorunun yanıtını hepimiz az çok biliyoruz: güzelleşmek için! Çünkü biz kadınlar, kendimizi güzelleştiren her şeyi severiz. Peki, tek neden güzelleşmek midir? Yanıtlar yazının devamında…

   kadınlar neden takı takar

Neden takı takarız?

Çünkü hepimiz güzel olmak isteriz. Dahası güzelliğimizi göstermek, fark edilmek isteriz. Ancak tüm bu isteklerin özünde aslında beğenilme arzusu vardır. Takı ve aksesuara olan düşkünlüğümüz de bu vazgeçilmezi zor isteğin ışıltılı bir yansımasıdır.

Taktığımız birbirinden güzel takılar, bizim tarzımızı ve stilimizi öne çıkartan en dikkat çekici göstergelerdir. Her ne kadar, herkes moda olanı takip etse de ve birbirinin aynı giyiniyor gibi görünse de tarzlarımızı ayıran detaylar vardır. Ve bu stil farkını öne çıkaran en önemli detaylar, takılarımızın çizgisinde gizlenir. Takılarımız; herkesten farklı tarzımızı ve özgünlüğümüzü ortaya koyan sessiz ama çok güçlü ve üstelik ışıl ışıl simgelerdir.

Tüm bunların yanında kendimize özen gösterdiğimizi ve kendimizi sevdiğimizi; saçımız, makyajımız ve kıyafetlerimizde olduğu kadar takılarımızla da ortaya koyarız. Yani takılar bir anlamda, bizim kendimizi ifade etme biçimimizdir. Rengarenk, ışıl ışıl, sade ya da çok gösterişli her model; aslında bizim estetik anlayışımızdan ve yaşam tarzımızdan izler taşır. Ve biz, tarzımızı ortaya koyabildiğimiz takılarımızı daha çok severiz: ))

Takılar, aslında bizi şımartan şeylerdir. Bazen, “aman çok da gerekli değil” deriz ama yine de minik bir ışıltının çok şeyi değiştirdiğini biliriz. Ve biz kadınlar kendimizi şımartmayı çok severiz : ))