Alışveriş sepetiniz boş!

Haziran Ayının Doğum Taşı Nedir?

haziran ayının doğum taşıHaziran ayında doğanların uğurlu taşı hangisi? Hangi değerli taş, bu ay içerisinde doğan kişilerle daha uyumlu? İşte doğal taşların sihirli dünyasından Haziran doğumlulara özel bilgiler…

Doğa ananın belki de en sır dolu ve gizemli parçalarından biri şüphesiz taşlar… Taşlar yani; yeryüzünün milyonlarca yıllık sırlarını içerisinde taşıyan ve kendiliğinden oluşan minik mucizeler… Kendi mucizesinin de ötesinde insan bedeniyle kurduğu sihirli bağ ile insana kattığı enerji ve şifa ile günümüzde hala önemini koruyan doğal koruyucular…

Haziran Ayının Doğum Taşı İnci

Hint ve Babil uygarlıklarından bu yana kimi taşlar ile bazı doğum tarihleri arasında var olduğuna inanılan müthiş uyum, Haziran ayı için bize İnci’yi işaret ediyor. Haziran ayında doğanların uğurlu taşı ve bedenleriyle uyumlu olan değerli taşın İnci olduğuna inanılıyor. Yani 1-30 Haziran arasında doğanlar ve yaygın olarak İkizler-Yengeç burcunda olanlar için doğanın en mucizevi taşının İnci olduğu kabul ediliyor.

incinin faydasıİncinin Özellikleri ve İncinin Faydası

Mucizevi koşullar altında oluşan, hem maddi hem de manevi değeri ile göz kamaştıran İnci, insanoğlu için çok özel bir anlam taşıyor. Güzellik, ihtişam ve güç ile özdeşleşen bu kıymetli taş; eski krallıkların, geleneksel hükümdarlıkların vazgeçilmezlerinden biri olarak biliniyor. Yüzlerce efsane ve hikayesi olan incinin, Antik Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın da favori mücevheri olduğu yüzyıllardır söyleniyor.

Her zaman masumiyetin ve saf güzelliğin sembolü olarak öne çıkan inci, verdiği pozitif duygu ile hemen herkes tarafından seviliyor. Ancak en çok Haziran ayında doğanlara şans getiriyor. Bu ayda doğan kişilerin samimiyet ve iyi duygularını geliştirirken sezgi gücünü ve empatiyi de artırıcı etki sağlıyor. Bunun yanında inci takıların bilgelik verdiğine inanılıyor. Tüm bunların yanında incinin, sindirim hastalıklarının tedavisine iyi geldiği, konsantrasyonu artırdığı ve mide rahatsızlıklarının tedavisinde olumlu etki sağladığı düşünülüyor.  

Takıfoni’de yer alan tüm inci takıları buradan inceleyebilirsiniz.