Alışveriş sepetiniz boş!

Harika Bir Sevgililer Günü İçin Ne Yapmalı?

Sevgilinizle geçireceğiniz belki de en önemli günlerden biri olan 14 Şubat Sevgililer Günü’nde, onu gerçekten mutlu etmek ve bu özel günü eşsiz bir tatla bitirmek için ne yapmalı? Sevgilinizin kalbini bir kez daha fethetmek için tatlı öneriler…

sevgililer günü önerileri

Sevgililer Günü’nü sadece sevgilinize ayırmak, tüm yıl boyunca aklına geldikçe onu gülümsetebilecek küçük ama kıymetli jestler yapmak, sevdiğiniz insanı sandığınızdan çok daha mutlu edebilir. Peki onu heyecanlandıracak küçük jestler neler olabilir derseniz, işte önerilerimiz…

İş yerine çiçek göndermek: Bu özel günün sabahında sevgilinizin iş yerine göndereceğiniz bir çiçek, harika bir “günaydın” deme şekli olabilir. Bu özel güne mutlu bir başlangıç sağlayan güzel bir buket, ayrıca sevgilinizi iş arkadaşlarının yanında gururlandırır.

Özenli Bir Hediye Sunumu: Sevgililer Günü hediyesi, onu gerçekten özel hissettirmeli. Ve aynı zamanda da size özel olmalı. Fakat her ne hediye ederseniz edin, hediyenize özenmeniz hatta kendi çabanızla özgün bir sunum hazırlamanız anlamlı bir iz bırakabilir. Sevgiliniz gerçekten emek verdiğinizi ve özendiğinizi mutlaka fark edecektir.

Ona Yemek Yapmak: Herkesin böyle bir fırsatı olmayabilir elbette. Ancak sevgiliniz için yemek yapmak kesinlikle ilk önerimizdir. Ve elbette bunun dışında sadece onu mutlu etmek için özgün şeyler yapabilir ve ona ne kadar kıymet verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Romantik Olmak: Sevgililer Günü’nün olmazsa olmazıdır romantizm. Sadece size özel, yalnız vakit geçireceğiniz bu güzel günde, nostaljik bir şeyler yapmak keyifli olabilir. Kendi hatıralarınızı hatırlamak, eski fotoğraflara ya da mektuplara bakmak, daha önce birbirinize verdiğiniz hediyeleri yeniden göz önüne çıkarmak romantik bir atmosfer yaratabilir.

Ona Özel Bir Şeyler Yazmak: Her sevgilinin içini titreten sözcükler vardır. Ve gerçekten sevdiğiniz insana bunlara söylemek pek kolay değildir. Bu güzel sözleri ona yazıyla anlatmak kalsik olabilir ama onu yağını yerden kesebilir. Bu güzel gün için, ona minik bir teşekkürle sevgi sözcükleri yazın. Ya da çok cesursanız kulağına fısıldayın…

sevgililer günü hediyeleri

Güzel Bir Film İzlemek: Onun da sevdiğini bildiğiniz güzel bir filmle, bu güne anlam katabilirsiniz. Her ne kadar yan yana olmak, sevgiyle sarılmak yeterince anlamlı olsa da romantik bir aşk filmi birlikte izlemek, hem sevgilinizi hem de sizi daha iyi hissettirebilir.

Dinlenmesini Sağlamak: Onu gerçekten düşündüğünüzü anlatmak için, yorgunluğunu azaltmaya çalışabilirsiniz. Ve bunun için en güzel yollardan biri kesinlikle bir masajdır. Onun tüm yorgunluğunu alacak güzel bir masaj onu hem duygusal hem de fiziksel olarak rahatlatabilir. Ve umarız, bu konuda iyisinizdir ;)

Bol Bol Hediye Vermek: Oldukça pahalı ve göz dolduran büyük bir hediye vermek elbette sizin tercihinize bağlı. Ancak ona, gün içerisinde minik minik ve defalarca hediye vermek kesinlikle çok daha etkili bir şey olabilir. Evde, ofiste ya da arabada ansızın karşısına çıkan birbirinden farklı küçük hediyeler, bu anlamlı günü sürekli canlı tutabilir. Ve elbette sizin ona ne kadar değer verdiğiniz fikrini de.

Sadece Onunla İlgilenmek: Her ne yapıyor olursanız olun, Sevgililer Günü’nde sadece sevgilinizle ilgilenmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. O gün akıllı telefonlardan, bilgisayarlardan ya da aranıza girebilecek herhangi birinden uzak durmanız, bu güne gölge düşmesini engelleyecek şık bir davranış olacaktır. Ve elbette bunu sadece Sevgililer Günü’nde değil, birlikte olduğunuz her an düşünmek onu daha mutlu edecektir.

Onunla Mutlu Olduğunuzu Hissettirmek: Sevgililer Günü, onu mutlu etmek için tatlı sürprizler yapmak, hediyeler vermek gibi görünse de aslında işin özü, onunla ne kadar mutlu olduğunuzu ona hissettirmektir. Gün boyunca yaptığınız tüm özel şeyler, bu güzel duyguyu ona hissettirdiğinde, tadı damağınızda kalacak leziz bir Sevgililer Günü geçirdiniz demektir ;)