Alışveriş sepetiniz boş!

Halka Küpe Takarken Dikkat!

Hemen her tarza uyan ve her kadına yakışan halka küpeler, hem gündelik yaşamın hem de özel anların vazgeçilmezi. Ancak halka küpe takmanın da incelikleri var…

halka küpeler


Her kadının takı kutusunda en az bir çift halka küpe vardır. Kıyafete, saça uygun takı bulamadığımızda imdadımıza yetişen, birçok tarza ve stile uyan halka küpeler, takı modasında her daim yerini koruyor. Ve bu özelliklerinin yanı sıra hemen her kadına hoş bir hava katması, onu vazgeçilmez takılarımızdan biri yapıyor.

Her ne kadar halka küpeyi kendimize yakıştırmak kolay gibi görünse de, onun da bazı incelikleri var. Bir kere, her halka küpe her kadında aynı durmuyor. Yüz şekline, saç modeline ve tarza göre küpenin duruşu ve kattığı hava birden değişiyor. Ve bazen minik detaylar her şeyi değiştirebiliyor. İşte bu yüzden bazı önerilerimiz var:Halka Küpeyi Abartmamak

Öncelikle, halka küpenin boyutları önemli. Mesela kulaklarınızdan çok çok büyük, hatta abartmak yerindeyse ateş çemberi büyüklüğünde halka küpeler pek de hoş durmuyor. Bu kadar abartı her an sahneye çıkacakmışsınız gibi bir izlenim yaratabiliyor. Bu nedenle küpe boyutunu abartmamakta fayda var.

Halka Küpenin Kalınlığı

Bunun yanında, halka küpenin kalınlığı önemli bir detay. Hem çok kalın hem de çemberi geniş küpeler, özellikle küçük kafa yapısına sahip kadınlara göre değil. Bu nedenle küpe kalınsa daha küçük bir çember, ince ise biraz daha iri bir çember tercih edilebilir.

Saç Modeline Göre Halka Küpe

Bir diğer mühim nokta, saçın şekli. Mesela kalın ve iri halka küpeler açık ve dalgalı saçla oldukça uyumlu görünüyor. Saç hareket ettikçe, küpenin ışıltısı daha göze çarpar hale gelebiliyor. Hatta dağınık topuz ve yarı toplanmış saçlarla da gayet hoş bir görünüm oluşuyor.  Ancak…

Yukarıdan toplanmış ya da topuz yapılmış saçlarla en uyumlu olanlar, şüphesiz ince ve iri halka küpeler. Bir de yandan ya da ortadan sıkıca ayrılarak enseden toplanmış saçlarla bu tür küpeler kadınlara adeta bir Latin güzelliği katıyor.

Şunu da atlamamak gerek; minik halka küpeler dağınık saçlarla kullanıldığında kendini hiç belli etmiyor. Sönük kalıyor. Dolayısıyla size de bir ışık katmıyor. O nedenle, minik halkaların daha çok toplu ya da topuz saçla kullanılması daha uygun bir tercih gibi görünüyor.

Her Kadına Yakışıyor

Yine de tüm bu detaylar, halka küpenin hemen her kadına yakıştığı gerçeğini değiştirmiyor.  Ancak yerinde seçimler, halka küpenin yaratacağı havayı siz farkında olmasanız da kesinlikle çok etkiliyor.