Alışveriş sepetiniz boş!

Gümüş Erkek Yüzüklerinde Tarihin İzleri…

Erkek yüzüklerinde neredeyse birer klasik haline gelen siyah taşlı ve genellikle sade tasarımlar yavaş yavaş popülerliğini yitiriyor. Şimdilerde revaçta olan modellerde özellikle tarihten ilham alan figürler öne çıkıyor. Erkek gümüş yüzüklerinde trend mistik motifleri işaret ediyor…

Saatleri bir yana bırakırsak, erkeklerin yegane aksesuarları yüzükler. Bilhassa da gümüş yüzükler. Peki son dönemde beyler en çok hangi modelleri tercih ediyor? 2014 erkek gümüş yüzük modasında trenler ne diyor? İşte hem Takıfoni penceresinden hem de erkek yüzük modasından görünenler…

gümüş erkek yüzüklerErkek Gümüş Yüzüklerinde Popüler Figürler

Bugüne kadar genellikle sade tasarımlar, tek renkli ve koyu renkli taşlarla öne çıkan erkek gümüş yüzüklerinde, son dönemde en çok tercih edilen modeller arasında tarihten ilham alan tasarımlar oldukça dikkat çekiyor. Kadın yüzüklerinde hakim olan trendi figürlerle arası iyi olmayan beyler daha çok kadim kültürlerden bugüne ulaşan motifleri tercih ediyor.

Yaşadığımız coğrafyanın köklerinden beslenen erkek yüzük tasarımlarında, Osmanlı devletinin ve daha da geriye giderek Selçuklu kültürünün izleri dikkat çekiyor. En popüler figürler ise çeşitli padişah tuğraları, Osmanlı Devleti arması, Osmanlı sancağı ya da yine o döneme ait süsleme motifleri olarak öne çıkıyor. Selçuklu dönemine ait kartal ve çift başlı kartal figürleri ile süslenmiş yüzükler de erkeklerin en sevdiği modeller arasında yer alıyor.

erkek gümüş yüzükleriErkekler Mistik Figürleri Seviyor

Bunun yanında, mistik figürler de son dönemin yeni trendleri arasında. Dönen semazenler, Arapça’da oldukça anlamlı olan Vav ve Elif harfleri, Lale figürü ile Tasavvufi kıymeti olan Aşk ve Hiç yazıları erkek gümüş yüzüklerinde sıkça karşımıza çıkıyor.

2014 erkek gümüş yüzük modası, bize tarihi işaret ediyor. Beyler güçlü anlamları olan ve köklü figürlere daha çok rağbet ediyor. Herkesçe bilinen figürlerle süslenmiş yüzükleri daha çok seviyor. Ve bu tren uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Takıfoni’de yer alan en moda ve trendi gümüş erkek yüzüklerini görmek için tıklayın…