Alışveriş sepetiniz boş!

Erkekler! Sevgililer Günü'nde Bunları Yapmayın!

Sevgililer Günü, heyecanlı bir bekleyiş eşliğinde hızla yaklaşıyor. Özellikle kadınların çok önemsediği ve hayat memat meselesi saydığı 14 Şubat öncesi erkekleri uyarıyoruz. Aman ha, Sevgililer Günü’nde şu 10 hatayı yapmayın.

                          sevgililer günü erkekler

1)Sevgililer Günü’nü Sakın Unutmayın: Evet, erkeklerin çok büyük bir kısmı özel günleri önemsemez, zaten seviyordur işte neden bunun için özel bir gün olsunmuş ki, der; unutur gider. Aman ha! Siz sakın unutmayın. Sırf, unuttuğu için Sevgililer Günü’nde terk edilen ne çok erkek olduğunu bilseniz, şaşarsınız! Bir kazaya kurban gitmemek için siz siz olun, tüm hatırlatıcıları bu özel güne kurun.

2)Sevgililer Günü’nü Aşağılamayın: Sevgililer Günü erkekler tarafından sıkça, tüketimi artırmak için yaratılmış bir gün diye aşağılanır. Sevgililer Günü’nde hediye almaya teşvik eden reklamlar, kampanyalar itici gelir. Ama sevgiliniz; bu tavrınızı gördüğünde, mantıken size katılsa bile duyguları bu özel günü küçümseyen halinizi asla affetmez. Ve unutmayın, kadınlar aklıyla değil, kalbiyle karar verir. Hediyenin önemi yok ama bu özel günü sakın atlamayın, ona özel hissettirecek ve size de iyi gelecek bir kutlama planlayın.

3)Cep Telefonunuzla Değil Onunla İlgilenin: Günümüzün en önemli sorunlarından biridir, sürekli gözümüz telefonumuza kayar, son gelişmelere bakmayı, telefonumuzla oynamayı seviyoruz. Ama Sevgililer Günü, sevgilinizin tatlı şımarıklığıyla tüm ilgiyi kendisine isteyeceği gündür. Bugün, onun günüdür; teknolojinin aranıza girmesine izin vermeyin ki tadınız kaçmasın.

4)Dijital Kutlama Mesajlarından Kaçının: Teknoloji ürünleri soğuktur, uzak ve mesafelidir. Ve bir araştırmaya göre, erkeklerin Sevgililer Günü’nde aşkını elektronik mesajla iletmesi kadınlarda olumsuz duygulara neden oluyor. En özel olmayı istediği o günde sakın ola, SMS veya e-mail ile yetinmeyin. Ha, birlikte geçirdiğiniz güzel bir günün sonunda, günü anlamlandıran tatlı bir mesaj veya e-mail, bal-kaymak olur, aşkınıza aşk katar; o başka…

5)Giyiminize Özenin: Sevgililer Günü, kadının özendiği, süslenip püslendiği gündür. Yanında özensiz kalmayın. Çok abartmayın ama kesinlikle şık olun. O gün, yanınızda gururla gezsin sevdiğiniz; aşkınızı pekiştirmek için bu fırsatı kaçırmayın.

6)Hediye Diye Sakın Bunları Almayın: Bazı ürünler vardır ki, evet işlevseldir ama Sevgililer Günü hediyesi olarak baktığımızda sadece hayal kırıklığıdır. Örneğin mutfak aletleri veya dekoratif ev ürünleri; sevgilinizi mutlu etmez, sadece kızdırır. Oyuncak ayı gibi hediyelerden de kaçının, bu fazla çocuksudur. O an mutlu olsalar bile, etkisi çok hızlı geçer. İç çamaşırı, elbise gibi bir hediye de oldukça risklidir. Çünkü yanlış beden almanız, kriz nedenidir.

7)Klişelerden Sakının: Nasıl klişeler mi? Mesela çiçek ve çikolata… Hazır kutlama kartları veya mesajları… Esinlenebilirsiniz elbette ama olabildiğince özelleştirin. Size özel şeyler bulun, yazın, yapın… Farkınızı hissetsin. Ne kadar çok sürpriz, o kadar çok heyecan…

8)Tekrarlamayın: Eğer daha önceki Sevgililer Günü’nde onu çok mutlu eden bir şey yaptıysanız aman ha kolaya kaçıp, aynı şeyi tekrarlamayın. Bu özel günde rutini bozun, onu şaşırtın ve heyecanlandırın. Aşk hep tazelik ister… En azından, senede bir gün!:-)

9)Eskiyi Hatırlatacak Mekanlardan Uzak Durun: Eski sevgililer, en olmadık anlarda ilişkinizi zedeleyebilirler. Eskileri hatırlatacak mekanlardan uzak durun. Eski sevgilinizle anılarınızı, her ne sebeple olursa olsun, anlatmayın.

10)Günü Tamamen Onunla Doldurun: Evet, şans bu ya, tam da o gün izlemeyi çok istediğiniz bir spor karşılaşması olabilir. Hatta, izleme önerisi sevgilinizden bile gelebilir. Sakın bu tuzağa düşmeyin. Sevgilinizin, en değerli hissetmeyi istediği bu günde, ona en güzel hediyeniz, ilginiz olacaktır.