Alışveriş sepetiniz boş!

Bu Yılın Saat Modasında Neler Var?

bu yılın saat modası2014 yılının yepyeni saat modasında hangi modeller öne çıkıyor? Hangi renkler favori, hangi tasarımlar daha popüler? Özellikle kadınların gözde saat tasarımları hangileri? İşte saat modasında yeni trendler…

Yepyeni yılla birlikte değişen moda trendleri, bu yıl saatlerde ne tür tasarımları işaret ediyor? Bu yıl özellikle kadınların bileklerinde en çok hangi saat modellerini göreceğiz? Merak edenler için, 2014 saat modasına yakından baktığımız için trend raporu şöyle diyor:Gösterişli Tasarımlar: 2014 takı modasında olduğu gibi, yılın saat modasında da gösterişli tasarımlar ön planda.  Özellikle spor saatlerde oldukça büyük modeller, renkleriyle göz alan ya da tasarımlarıyla bir çırpıda fark edilen saatler çok moda.

taşlı saatler                           renkli saatler

Taşlı Tasarımlar: Işıltılı ve parlak tasarımlar da, en az büyük saatler kadar yılın favorileri arasında. Başta klasik modeller olmak üzere hemen her stilde saatleri süsleyen ışıltılı ve renkli taşlar,  bu yıl en çok rastlayacağımız modeller arasında üst sırada. Kadran içerisinde, kayışlarda ya da kadran etrafında…  Yani saate dair hemen her yerde karşımıza minik de olsa bir ışıltı çıkabilir ;))

taşlı altın kaplama saat                         klasik bayan saati

Beyaz Saatler: 2013 yılını kasıp kavuran beyaz modası;  pantolon,  şal, ayakkabı ya da çantaların ardından elbette bir gün saatleri de etkisi altına alacaktı. Ve beklenen şey, bu yılın saat modasında kendini göstermeye başladı.  Spor ya da klasik, tarzı fark etmeksizin beyaz renk, 2014 yılının en trend saat rengi olarak ilk sırayı aldı.

beyaz bayan saat             

Rose Kaplama Saatler: Son birkaç yıldır, özellikle kolye ve yüzüklerde baskın şekilde yer bulan rose kaplamalar, 2014 saat modasında da sıkça karşımıza çıkıyor. Klasik tasarımlarda taşlı ya da değişik şekillerde işlenmiş rose kaplamalar ağırlıklı olarak yer bulurken, spor tasarımlarda özellikle beyaz renkle kullanılıyor. Şüphesiz rose kaplama, beyaz saatlerde çok daha ön plana çıkarak etkileyici bir görüntü sağlıyor.

rose kaplama bayan saat          rose kaplama bayan kol saati

Çift Renkli Metal Saatler: Yılın öne çıkan saat trenlerinden biri de, tek renk metal kullanılmış tasarımlar yerine çift renkli metallerle süslenmiş saat modelleri. Bilhassa metal yoğunluğunun daha fazla olduğu klasik saatlerde, sadece gümüş, sarı altın ya da rose kaplama değil, iki farklı metal rengi ile bezenmiş modeller öne çıkıyor. Bu tasarımlarda, rose ile orijinal gümüş rengin birlikteliği yaygınken, sarı altın rengi ile gümüş renginin birlikte kullanıldığı tasarımlar da dikkat çekiyor. 

rose bayan saat                    taşlı bayan saat modelleri

Takıfoni'nin 2014 saat modasının nabzını tutan tüm saatlerine buradan ulaşabilirsiniz.