Alışveriş sepetiniz boş!

Bazı Takıların Bıraktığı Yeşil İzden Nasıl Kurtuluruz?

Çok sevdiğiniz bir takınız var ama her kullanımdan sonra teninizde yeşil bir iz bırakıyor. Bunu önlemenin ya da bu izden kurtulmanın bir yolu var mıdır? Elbette: )) Öğrenmek için okumaya devam…

Gerçek altın ya da gümüş olmayan takılar, kullandıktan sonra teninizde yeşile benzer bir iz bırakır. Hele de çok sevdiğiniz ve hemen her gün taktığınız bir takıysa, o iz cildinizde giderek daha belirgin hale gelir. Ancak bu iz sizi takılarınızdan soğutmasın. Çünkü onlardan kurtulmanızı sağlayacak minik çözümlerimiz var…

                  takı izi nasıl önlenir

Diş macunu ile silmek

Öncelikle, bu izden kurtulmak için cildinize biraz diş macunu sürüp güzelce ovarak minik bir temizlik işlemi yapabilirsiniz. Diş macunu içerisindeki etken bir madde, o izi hemen siler. Ancak dikkat ederseniz bu çözüm, pek de kalıcı sayılmaz. Takıyı tekrar taktığınızda, bu izin oluşmasını engellemez. Sadece oluşan izi temizlemenizi sağlar.

Takıya oje sürmek

Bu izin oluşumunu önleyecek çözüm ise, ürün üzerine şeffaf bir oje uygulamaktır. Bu sayede, arada yeni bir katman oluşur ve teniniz ile temas eden kısım ojeli olduğundan takı metali cildinizde yeşil izi bırakmaz. Elbette bu iki yöntem de işin ucuz ve en ekonomik kısmı.

Daha kalıcı çözümler…

“Ama ben çok yoğunum”, “hiç böyle şeylerle uğraşacak vaktim yok” diyenler içinse daha pahalı ancak daha kalıcı yol, ürünü bir atölyeye götürerek gümüş ya da rodyum kaplatmaktır.

Ha bir de kökten çözüm var; gümüş ya da altın dışında imitasyonlar takmamak : ))

Cildinize yeşil izler yerine ışıltı katacak altın ve gümüş takıları, Takıfoni’de uygun fiyatlara bulabilirsiniz.