Alışveriş sepetiniz boş!

Anneler Günü Hediyesi İçin Mini Rehber!

Hediye seçmek zor iş… Hele bir de hediye seçilecek kişi sizin için çok özelse durum iki kat zorlaşıyor. Ancak telaşa gerek yok. Çünkü hayatınızdaki en değerli kadını mutlu edecek Takıfoni Anneler Günü Hediye Rehberi’miz sizi en şık hediyeye götürecek…

Ancak hediyelere geçmeden evvel, bu özel günün anlamı nedir, ne zaman kutlanır gibi merak edilen soruların yanıtlarıyla başlayalım. Hediyemizin anlamına anlam katalım…

Anneler Günü Nedir?

anneler günü hediye rehberi

Hemen tüm dünya ülkelerinde kutlanan Anneler Günü, değerli annelerimizi mutlu etmek için kutlanan özel bir gündür. Yani işin en güzel yanı, annelerimizi mutlu etmektir. Aslında Antik Yunan’dan beri baharla birlikte kutlanan bu özel gün, Amerikalı Anna Marie Jarvis’in kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü ile günümüzdeki halini almıştır.

Anneler Günü Ne Zaman Kutlanır?

Anneler Günü, çeşitli ülkelerde farklı faklı tarihlerde kutlanır. Kimi ülkelerin Ağustos ayında, kimilerinin ise Mart ya da Nisan’da kutladığı bu anma günü, çoğunlukla bahar ya da yaz aylarına tekabül eder. Ancak en yaygın olarak kutlandığı tarih, ülkemizde de olduğu gibi Mayıs ayının ikinci Pazar günüdür.

Anneler Günü Hediyesi Denince…

Hatırlanmayı, özel hissetmeyi kim istemez ki? Elbette annelerimiz de ister. Her ne kadar, “hediye önemli değil sen gel yeter” deseler bile, hediyelerin en güzelini onlar hak ederler. Bu yüzden, onlara küçük de olsa şık bir hediyeyle onurlandırmak çok önemlidir.

anneler günü hediyePırlanta Yüzük 

Bizler için bu kadar kıymetli olan annelerimize verebileceğimiz en kıymetli hediyelerden biri, şüphesiz pırlantadır. Takı dünyasının kraliçesi olan pırlanta, en çok hayatınızın kraliçesi olan annenizin parmaklarına yakışacaktır. Hem belki de ona hayatının ilk pırlantasını siz almış olursunuz…

 

anneler günü hediyeleriAltın Takı Seti

Anneler için takı denince ilk akla gelen şeylerden biri şüphesiz altındır. Hem geleneksel olarak önemini hiç kaybetmeyen hem de kadın şıklığına en çok yakışan altının en anne hali ise altın setlerdir : )) Anneler için çok mühim olan, uyum, bütünlük ve düzen,  altın setlerde karşılık bulur. Sevdiği renkte taşlarla süslenmiş ya da ince ince işlenmiş bir altın set, onun beğeneceği özel seçeneklerden biridir.

anneler günü hediye seçenekleriKlasik Bir Saat

Daha çok erkeklerle ve babalar günü ile özdeşlermiş bir seçenek gibi görünse de, saatler kadın şıklığının da vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle, moda renk ve desenlere sahip şık bir saat, çalışan anneler ya da anne adayları için hem çok işlevsel bir aksesuar, hem de yanlarından ayıramayacakları şık gir takı olarak kullanılabilir.

 

anneler günü hediyeleriİsim Kolye

Herkse en çok kendi ismini sever… Ve isimli ya da ismin baş harfi ile süslenmiş, kişisel bir hediye, herkes için çok özeldir. Bir döneme damgasını vuran ve günümüzde yine trende takılar arasında yer alan isim kolyeler, 2014 Anneler Günü için eşsiz bir hediye seçeneği olabilir. Özellikle kalplerle bezenmiş, ışıltılı bir model annenizi düşündüğünüzden daha mutlu edebilir.

 

Takıfoni’de yer İndirimli Anneler Günü Hediye Seçeneklerini görmek için tıklayın…