Alışveriş sepetiniz boş!

Altın Takıların Bakımı ve Temizliği

Altın Takıların Bakımı

Altın, değerli olduğu kadar hassas bir madendir. Bu nedenle altın takılar kolay zarar görebilirler. Altının doğal ışıltısını uzun süre koruyabilmesi ve zarar görmemesi için özenli kullanılması gerekir. Bunun yanında, takının ömrünü uzatmak için önerilen hususlar şöyledir:

altın mücevher temizliği> Günlük ev işlerinizi yaptığınız sırada altın takılarınızı deterjan ve temizlik maddeleriyle temas etmemesi için çıkarınız.

Takıların, havuz ve deniz gibi aktivitelerde tuz ve klorlu sularla temasından kaçınınız.

Altın takılarınızı darbe ve sürtünmelerden koruyunuz.

Mücevherlerinizi kullanmadığınız zamanlarda yumuşak bir bez torba veya muhafaza kutusunda bulundurunuz.

Ayrıca altın takıların bakımını, ılık suda sabun ve amonyakla kendi evinizde yapabilirsiniz.

Mücevherlerinizi çok uzun süre kapalı, havasız ortamlarda (kasa, çelik vb.) tutmayınız. Oksijensiz ortamlar mücevher yüzeyinde okside olup renk atmasına sebep olabilir.

Mücevherlerinizi birbirine temas etmeyecek şekilde ya orijinal ambalajında ya da ya da bir kutuda birbirinden bağımsız olarak saklayınız. Kıymetli taşların bulunduğu ürünler diğer mücevherlerinize temas ettiğinde çizilmelere yol açabilir.

altın mücevher temizliği


Altın Takıların Temizliği

Altın mücevherin temizliği için ise, takının ılık su ve deterjansız sabun çözeltisi içerisinde yumuşak bir fırçayla fırçalanması önerilir. Kullanılmadıkları zamanlarda ise altın takıların yumuşak bez torbalarında ve orijinal kutularında saklanması gerekir.