Alışveriş sepetiniz boş!

2014 Takı Modasında Neler Var?

2013 yılı bitti bitiyor. Yeni yıla sayılı günler kaldı. Peki, 2014 takı modasında bizleri neler bekliyor? Hangi takılar popülaritesini kaybediyor, hangileri daha öne çıkıyor? İşte 2014 takı rehberi…

2014 takı modası yavaş yavaş kendini açık etmeye başladı. Yeni yıl tasarımlarıyla birlikte öne çıkan renkler, çizgiler ve özel stiller, özellikle kış aylarına hakim olacak tasarımlar hakkında bir fikir veriyor.

tavuskuşu kolyerenkli bileklik

2014 Takı Modasından Notlar…

Öncelikle 2013 takı modasından neler gidecek, neler kalacak diye şöyle bir göz atınca, görünen o ki, inciler ve klasik altın tasarımlar bir süre daha geri planda kalacak. 2013’te öne çıkan özgür ruhlu ve asi kadınlar, 2014’te de sahnenin en ön sırasında yer bulacak.

2013 yılında öne çıkan abartılı tasarımlar, çok süslü ve sıra sıra takılan bileziklerle gösterişli yüzük ve küpeler, 2014’te de revaçta olacak gibi görünüyor. Hatta bu bolluk biraz daha ileri gidecek ve hemen hiçbir takı tek başına kullanılmayacak. Modayı yakından takip eden takıseverler, en az iki küpe, 3 yüzük ya da en az 5 bileklik/bilezik olmadan sokağa adımını bile atmayacak: ))

renkli yüzük

Kendine Baktır!

 “Kendine baktır” sloganıyla özetlenebilecek 2014 modasında, 2013’ten farklı olarak hangi modeller öne çıkacak derseniz… Daha keskin çizgiler, daha sivri modeller ve dikkatleri hemen üzerine çekecek tasarımlar daha sık karşımıza çıkacak. Özellikle gündelik takıların çizgisinde sertlik ve keskinlik, renklerinde de canlılık ve dikkat çekicilik öne çıkacak.

Sallantılı ve iri küpeler, büyük taşlı kolye ve bilekliklerle sıra sıra ve bolca takılan bilezikler 2014 trendlerinde üst sıralarda… Kelebek, yusufçuk, uğur böceği, fil gibi hayvanlardan ilham alan tasarımlar da yine trend olacak. Rengarenk boncuklar, deri ve püskül ağırlıklı takı ve aksesuarlar da 2014 modasında kendine yer bulacak.

2014 modasında her ne olursa olsun, hemen her şeyi kendine yakıştıran kadınlar yine ön planda olacak. Ve yılın ruhuna uygun olarak, bakan dönüp bir daha bakacak…

2014 takı modasına eşlik etmek için Takıfoni’nin koleksiyonlarına göz atmayı unutmayın…