Alışveriş sepetiniz boş!

2014 Sevgililer Günü Hediye Trendleri

                                     sevgililer günü hediye trendleri

Sevginizi göstermenin günü olmaz, diye sıkça eleştirilse de hayatımıza iyice yerleşen Sevgililer Günü, bu yıl da tüm coşkusuyla sahnede yerini aldı. Haliyle çiftler de tutkulu hediyelerin, aşk dolu sürprizlerin izini sürmeye başladı. Peki, bu yıl Sevgililer Günü’nde, takı ve aksesuar segmentinde trendler neler?

Takıfoni.com’un, alışveriş istatistiklerini inceleyerek elde ettiği verilere göre, 2014 yılı Sevgililer Günü hediye seçeneklerinde takı ve aksesuara ilgide önemli bir artış dikkat çekiyor. En çok tercih edilen takı hangisi diye baktığımızda ise ilk sıraya açık arayla her zamanki gibi, tektaş pırlanta yüzükler yerleşiyor.

İşte, bu yıl Sevgililer Günü’nde en trendi hediyeler;

1) Tektaş Yüzük

En çok tercih edilen tektaşlar, pırlanta yüzükler. Ama altın tektaş yüzükler ve hatta gümüş tektaş yüzüklere de ilgi yüksek. “Tek taş, tek aşk” mesajı, erkeklerin sevgililerine aşklarını anlatmasının en doğrudan ve zarif yolu. Pırlantanın sırrı ise, dünyanın en sert ve dayanıklı maddesi olması. Ve bu özelliğiyle doğada sonsuza dek varlığını koruyabilmesi. Hal böyle olunca, pırlanta tektaş yüzüğe gösterilen ilgiyi anlamak da kolay.

2) Tektaş Küpe

Tektaş yüzük için erken olduğunu düşünenler için çok şık bir diğer alternatif tektaş küpeler oluyor. Tektaş pırlanta küpe veya kişinin bütçesine göre tektaş altın küpe; bu özel günü mutlulukla tamamlamak isteyenlerin favorileri arasında yer alıyor. Ayrıca, tektaş gümüş küpeler de, bu yılın ilgi gören takıları arasında üst sıralarda.

3) Çift İsimli Kolyeler

Modası hiç geçmeyen ve özelleştirilebiliyor olması nedeniyle Sevgililer Günü için en çok tercih edilen bir diğer takı çeşidi de çift isimli altın veya gümüş kolyeler. Sevgilisinin ve kendisinin isminin yer aldığı bu kolyelerde, sonsuzluk işareti, kalp, kelebek, vb. çeşitli popüler ikonlar da kullanılıyor. İsimli kolyeler, bu yıl da sevgililerin en çok tercih ettiği hediyeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

4) Sonsuzluk Bilekliği ve Sonsuzluk Kolyeleri

Sonsuzluk işareti, hiçbir söze gerek bırakmayan doğal ifade yeteneği nedeniyle Sevgililer Günü’nde hem erkeklerin hem de kadınların en çok tercih ettiği takı modelleri arasında yer buluyor. Sonsuzluk işaretiyle süslenmiş altın veya gümüş kolyeler, bileklikler, yüzükler; sevgililerin sonsuza dek sürmesini diledikleri aşklarını tarif eden en moda hediye seçenekleri arasında…

5) Popüler Erkek Yüzükleri

Son birkaç yıldır, Osmanlı dönem dizileri ve bıyık modasının da etkisiyle, erkek yüzüklerine rağbet iyice artıyor. Bunun izleri, kadınların Sevgililer Günü alışverişlerinde görülebiliyor. Özellikle dizilerde kullanılan yüzüklere ilgi yüksek. Dizideki kahramanlarla özdeşleşen yüzükleri, kadınlar sevgililerinin parmaklarında da görmek istiyor. En çok ilgi görenler ise Kaçak dizisi Adalet Yüzüğü, Karadayı yüzüğü ve Tatar Ramazan yüzüğü…